Firma Profili

Firmamız ülkemizde yeni bir iş alanı olan otomasyon sektörünün vibrasyon ihtiyacını karşılayabilmek amacı ile Genel Müdür Mevlüt ADAY tarafından VBS OTOMASYON adı altında kurulmuştur. Küreselleşmeyle beraber, ülkeler arasındaki ticari sınırlar ortadan kalkmaya başlamıştır. Bu durum, işletmelerin hem ulusal rakipleriyle hem de uluslararası rakipleriyle sürekli rekabet içinde olmalarına zemin hazırlamıştır. Dolayısıyla işletmeler günümüzde küresel rekabet stratejilerini etkin biçimde sürdürebilmek,kalitede standart bir üretimi sağlamak ve maliyetleride minimum seviyelerde tutmak zorundadır özellikle ülkemizde son yıllarda hemen her sektörde otomasyona daha çok eğilim görmekteyiz bu doğrultuda otomatik montaj hatlarında yüksek performanslı vibrasyonlu besleyiciler üreten firmamız sektör sınırı olmaksızın parçaya özel çözümleri ile otomasyon sektöründe kendine önemli bir yer edinmiştir

Vibrasyonlu Besleme Sistemleri

Vibrasyon Makinesi ; İşlem görecek parçaların dağınık halde bulundukları yerden istenen bölgeye kapasite,adet dahilinde taşınma işlemini yapan makine parçalarına vibrasyon makinesi denir.

Makinelerimiz; Çanaklı ( Dairesel ) vibratör besleme makineleri Yatay ( Doğrusal ) vibratör besleme makineleri Döner tablalı besleme makineleri ve Konveyör besleme makineleridir.

Ar&Ge ve imalat

Firmamıza ulaşmış olan ürün talebi ile ilgili olarak detaylı bir çalışma başlamaktadır.Ürünün geometrisi, çizimi, özellikleri vb. bilgileri içeren dökümanları ve numuneleri Ürünün otomasyonda kullanılacağı şekil, kritik ölçüler, proje öncesi dikkat edilecek noktalar Vibrasyonlu besleme sisteminin çalışma koşulları (nem, sıcaklık, vb) Besleme sisteminin adetsel hedefi (adet/dakika)

Şekiller ve geometri detayları Ağırlık merkezleri Malzeme bilgisi Vibrasyon bilgisi Sürtünme bilgisi Yerçekimin etkisi Merkez kaç kuvveti ve dağılımı ile tasarıma başlanır.

TOP